Domov        Hlavné aktivity        Kurz vzdelávania        Jazykové učebne

Návšteva divadelného predstavenia vo Viedni        Výstupy z hodín

Kurz vzdelávania pre pedagógov

Interaktívne metódy a technológie vo vzdelávaní

Vyučujúci cudzích jazykov na Spojenej škole, Slančíkovej 2, Nitra, v roku 2013 úspešne absolvovali vzdelávací kurz - Interaktívne metódy a technológie vo vzdelávaní v rozsahu 70 hodín v rámci projektu Inovácia jazykov pre život, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu  a Štátneho  rozpočtu Slovenskej republiky.

Hlavným cieľom vzdelávania bolo poskytnúť vyučujúcim pomoc pri zavádzaní informačno-komunikačných technológií a nových didaktických postupov do vyučovania.

Kurz bol  zameraný:

• na používanie informačno - komunikačných technológií vo vzdelávaní

• na osvojenie si možností tvorivého využívania interaktívnych tabúľ vo vyučovacom procese.

Kurz prebiehal priamo v priestoroch školy s využitím nových informačných a interaktívnych prostriedkov, ktoré sa zakúpili z prostriedkov projektu.

Frekventanti kurzu – vyučujúci cudzích jazykov sa naučili pracovať s  rôznymi druhmi interaktívnych tabúľ. Osvojili si prácu so softvérom pre tvorbu výučbových aplikácií. Oboznámili sa aj s ďalšími súčasťami interaktívnej tabule - bezdrôtový tablet, hlasovací systém, multimediálny softvér,  dataprojektor, hlasovacie zariadenie k interaktívnej tabuli.

Kurz pomohol vyučujúcim zvládnuť stratégie interaktívneho vyučovania, poučili sa o jeho výhodách a efektoch , naučili sa nové  metódy výučby (nielen interaktívne). Samozrejmosťou bola tvorba nových testov a ich  vyhodnocovanie cez počítač.