Domov        Hlavné aktivity        Kurz vzdelávania        Jazykové učebne

Návšteva divadelného predstavenia vo Viedni        Výstupy z hodín

Nové jazykové učebne

V  rámci projektu Inovácia jazykov pre život, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu  a Štátneho  rozpočtu Slovenskej republiky sme na Spojenej škole zriadili 9 nových jazykových  učební.

Vybavenie jazykových učební výraznou mierou pomáha modernizovať výučbu cudzieho jazyka.  Predpokladáme, že zavedením moderných informačno-komunikačných technológií a využitím inovatívnych foriem výučby zvýšime efektívnosť vzdelávania cudzích jazykov.

4 učebne sú vybavené 16 žiackymi počítačmi, notebookom pre učiteľa,  projektorom,  interaktívnou tabuľou a audiosystémom.

2 učebne     -  slúžia pre vyučovanie ANJ

1 učebňa     -  slúži pre vyučovanie FRJ

1 učebňa     -  slúži na vyučovanie  NEJ a RUJ

Ďalších 5 učební je vybavených notebookom pre učiteľa,  projektorom,  interaktívnou tabuľou. Z nich:

3 učebne     -  slúžia pre vyučovanie ANJ

1 učebňa     -  slúži pre vyučovanie FRJ

3 učebne     -  slúžia na vyučovanie  NE, RUJ a FRJ

Vo všetkých učebniach sa navyše bude používať prenosná technika : diktafóny, hlasovacie zariadenia a vizualizéry.

Veríme, že rozšírením možností pre interaktívnu prácu študentov na vyučovacej hodine, vzbudíme väčší  záujem o cudzie jazyky priamo na vyučovaní,  ale aj  mimo vyučovacej jednotky. Nové metódy vyučovania zvýšia motiváciu študentov k dosahovaniu lepších študijných výsledkov.